Tím - Nature Guiding

NATURE GUIDING
Prejsť na obsah

Tím

Martin Peleš

Náš sprievodca Martin žije aktívnym životom a trávi väčšinu svojho  voľného času v horách. Bakalárske štúdium ukončil na Výskumnom ústave vysokohorskej biológie v Tatranskej Javorine. Počas magisterského štúdia v Nórsku sa venoval  výskumu medveďa hnedého v Západných Karpatoch. Martin je od roku 2016 certifikovaným sprievodcom  v cestovnom ruchu. V spolupráci so Slovak Wildlife Society pomáhal, ako sprievodca,  pri zimnom výskumnom projekte zameranom na veľké šelmy. Rád zdieľa svoje poznatky a skúsenosti s ľuďmi, ktorých príroda zaujíma.

Mgr. Michal Haring, MSc.

Anglicky hovoriaci slovenský sprievodca, ktorý tiež ukončil štúdium Strážcu prírody na Žilinskej univerzite – Výskumnom ústave vysokohorskej biológie vo Vysokých Tatrách. Dlhodobo sa venuje problematike spolužitia človek – medveď. Je držiteľom stopárskeho certifikátu (Track & Sign spoločnosti Cybertrackers). Stopuje veľké šelmy (a aj iné zvieratá) za účelom zberu vzoriek pre genetický výskum. Taktiež sa venuje prednáškam na školách. Nedávno úspešne ukončil magisterské štúdium a publikuje výskum o Útokoch medveďa na človeka v spolupráci s University College of South - Eastern Norway a Žilinskou univerzitou v Žiline.

Sam Puls

Náš sprievodca Sam Puls je biológ z Belgicka. Sam u nás strávil dosť času na to, aby si osvojil krásnu prírodu, ktorú Slovensko ponúka. Väčšinu dovoleniek trávi v prírode, turistikou v niektorom z najkrajších miest v Európe (a iných). Hlavnými záujmami Sama sú veľké cicavce, ale má aj veľmi slušné vedomosti o vtákoch a iných taxónoch. Pomerne často uvidíte jeho zrak zameraný na zem, kde hľadá zvieracie stopy.
Návrat na obsah